Uzyskanie pożyczki na wyprodukowany dom

Uzyskanie pożyczki na wyprodukowany dom
Author:
16 października 2020
Category: Możesz Mieć

Finansowanie wyprodukowanego domu

Czy trudno jest uzyskać kredyt hipoteczny na telefon komórkowy lub dom wyprodukowany?

Nie, ale jest inaczej.

Niektórzy pożyczkodawcy oferują zgodne z wymogami kredyty hipoteczne na domy gotowe, które są standardem w przypadku domów budowanych tradycyjnie.

Pożyczki FHA plus finansowanie z USDA i VA to inne sposoby finansowania wyprodukowanego domu. I pożyczki osobiste mogą pracować także.

To, co jest dla Ciebie dostępne, zależy od Twoich uprawnień jako pożyczkobiorcy, rodzaju i wieku struktury oraz od tego, czy jest ona uważana za nieruchomość czy własność osobistą.

Oto, jak znaleźć najlepsze finansowanie dla wyprodukowanego domu.

* TheMortgageReports i / lub nasi partnerzy nie są obecnie w stanie obsługiwać następujących stanów – MA, NV

W tym artykule:

Kto może otrzymać pożyczkę na dom

Uzyskanie pożyczki na wyprodukowany dom różni się od tradycyjnego kredytu mieszkaniowego.

  • Nie wszystkie wyprodukowane domy są uważane za „nieruchomości”
  • Jeśli dom jest na kołach lub uiszczasz opłaty na rzecz DMV, dom jest uważany za „pojazd”
  • Istnieją ścisłe zasady dotyczące stanu i wieku nieruchomości

Nie wszystkie wyprodukowane mieszkania są uważane za nieruchomości, które są wymagane, aby kwalifikować się do tradycyjnego kredytu mieszkaniowego.

Jeśli Twój dom mobilny ma co najmniej 400 stóp kwadratowych, znajduje się na zatwierdzonej fundamencie i jest opodatkowany jak nieruchomość, możesz ubiegać się o hipoteki konwencjonalne lub wspierane przez rząd.

Jeśli płacisz roczne opłaty na rzecz DMV lub budynek nadal jest na kołach, nieruchomość jest pojazdem, a nie domem.

Gotowe kredyty mieszkaniowe na własność osobistą zamiast na nieruchomości są dostępne, jeśli masz co najmniej pięć procent spadku, a dom jest w miarę nowy.

Wiele programów kredytów hipotecznych ma ścisłe wytyczne dotyczące stanu i wieku nieruchomości. Dzieje się tak, ponieważ wyprodukowane mieszkania mają tendencję do deprecjacji, podczas gdy tradycyjne wartości domów z czasem rosną.

Jeśli Twój fabryczny lub mobilny dom nie kwalifikuje się do tradycyjnego finansowania, możesz spróbować pożyczki osobistej >>

Czy dom jest „prawdziwą” czy „osobistą” własnością?

Nie wszystkie wyprodukowane mieszkania są uważane za nieruchomości, co jest warunkiem zakwalifikowania się do tradycyjnego kredytu mieszkaniowego.

Jeśli Twój dom mobilny ma co najmniej 400 stóp kwadratowych, znajduje się na zatwierdzonej fundamencie i jest opodatkowany jak nieruchomość, możesz ubiegać się o hipoteki konwencjonalne lub wspierane przez rząd.

Jeśli płacisz roczne opłaty na rzecz DMV lub budynek nadal jest na kołach, technicznie rzecz biorąc, mieszkasz w pojeździe, a nie w domu.

Ale to w porządku. Ruchome domy mobilne nadal mogą być finansowane, ale nie hipoteką mieszkaniową.

Jedną z opcji jest pożyczka osobista, która nie jest powiązana z nieruchomością. Możesz otrzymać pożyczkę osobistą na zakup lub refinansowanie wyprodukowanego domu. Czasy zatwierdzania są szybkie i możesz mieć łatwiejszy czas na uzyskanie zgody na pożyczkę osobistą niż hipotekę.

* TheMortgageReports i / lub nasi partnerzy nie są obecnie w stanie obsługiwać następujących stanów – MA, NV

Finansowanie domów ruchomych

Istnieje kilka różnych opcji, jeśli nie możesz uzyskać tradycyjnego finansowania hipotecznego na swój dom mobilny.

Pożyczki osobiste

Pożyczki osobiste to solidna alternatywa dla tradycyjnego kredytu hipotecznego. Najbardziej atrakcyjną rzeczą w przypadku pożyczek osobistych jest to, że nie ma absolutnie żadnej zgody na posiadanie nieruchomości. Kredyt oparty jest na Tobie, a nie na nieruchomości, więc dom mobilny może być w złym stanie lub zbyt stary, aby go sfinansować, a Ty nadal możesz otrzymać zgodę.

Finansowanie jest szybkie. Za tydzień lub krócej możesz mieć fundusze. Brak przeciągającego się procesu kredytowego!

Jeśli więc Twój wyprodukowany dom nadal jest na kółkach lub nie można go sfinansować z jakiegokolwiek innego powodu, przyjrzyj się pożyczce osobistej.

* TheMortgageReports i / lub nasi partnerzy nie są obecnie w stanie obsługiwać następujących stanów – MA, NV

Program FHA Tytuł I

Gotowe kredyty mieszkaniowe na własność osobistą – domy, które nie są klasyfikowane jako nieruchomości – są łatwo dostępne, jeśli masz co najmniej pięć procent spadku, a dom jest w miarę nowy.

Stopy procentowe są wyższe niż oprocentowanie kredytów hipotecznych, ponieważ pożyczki na nieruchomości ruchome są bardziej ryzykowne dla pożyczkodawców.

FHA wspiera pożyczki na pojazdy mobilne w ramach programu tytułu I. Stopy procentowe są negocjowane między pożyczkobiorcami a prywatnymi pożyczkodawcami oferującymi ten rodzaj pożyczki. Należy pamiętać, że typowy pożyczkodawca domu może nie oferować tego rodzaju pożyczki.

Oprocentowanie jest stałe na cały okres kredytowania, a maksymalne kwoty kredytu:

  • Dom wyprodukowany: 69 678 USD
  • Wyprodukowana partia domu: 23.226 $
  • Wyprodukowano w domu i na parterze: 92 904 USD

Istnieją również maksymalne warunki kredytu.

  • 20 lat dla domu wyprodukowanego lub domu i parceli o pojedynczej szerokości
  • 15 lat w przypadku pożyczki pod partycję domową
  • 25 lat na pożyczkę na wielopoziomowy dom i partię

Dzwoń po okolicy i wyszukuj w Internecie pożyczkodawców, którzy oferują finansowanie według tytułu I FHA.

Finansowanie „nieruchomości” zabezpieczonych fundacją

Jeśli Twój wyprodukowany dom jest klasyfikowany jako nieruchomość, możesz go sfinansować hipoteką. Najprawdopodobniej jest to hipoteka Fannie Mae, Freddie Mac lub rządowy kredyt hipoteczny.

Pożyczki działają prawie tak samo, jak finansowanie tradycyjnych domów „budowanych na pręty”.

Dzięki pożyczkom Fannie i Freddie możesz odłożyć zaledwie pięć procent na dół. Istnieją dodatkowe opłaty kredytowe oparte na ryzyku w przypadku gotowych mieszkań, więc stawki są nieco wyższe.

Pożyczki FHA działają w ten sam sposób w przypadku domów fabrycznych lub tradycyjnych: wymagana zaliczka wynosi 3,5%, jeśli Twój wynik FICO wynosi 580 lub więcej, i 10%, jeśli jest między 500 a 579. Dom musiał być zbudowany po 15 czerwca 1976 r., i nie może znajdować się w strefie powodziowej.

Program pożyczek VA na mieszkania fabryczne wymaga obniżenia o pięć procent, a okres kredytowania jest krótszy – od 20 do 25 lat, w zależności od nieruchomości.

Pożyczki USDA (Mieszkania Wiejskie) nie wymagają zaliczki, ale wyprodukowany dom musi być fabrycznie nowy, a kredytobiorcy muszą spełniać wytyczne dotyczące kwalifikowalności dochodów.

* TheMortgageReports i / lub nasi partnerzy nie są obecnie w stanie obsługiwać następujących stanów – MA, NV

Uzyskanie pożyczki osobistej na wyprodukowany dom

Wiele programów kredytów hipotecznych ma dość ścisłe wytyczne dotyczące stanu i wieku nieruchomości. Dzieje się tak, ponieważ wyprodukowane mieszkania mają tendencję do deprecjacji, podczas gdy tradycyjne wartości domów z czasem rosną.

Jeśli jesteś nastawiony na zakup domu, który nie spełnia wymagań pożyczkodawcy, zawsze są dostępne pożyczki osobiste .

Będziesz potrzebować przyzwoitego kredytu, aby otrzymać niezabezpieczoną pożyczkę osobistą, ponieważ nie jest ona powiązana z Twoją nieruchomością.

Finansowanie jest szybkie. Po zatwierdzeniu możesz otrzymać środki na zakup, naprawę lub refinansowanie wyprodukowanego domu następnego dnia roboczego.

Zwykle, aby otrzymać pożyczkę osobistą, musisz być obywatelem Stanów Zjednoczonych lub stałym rezydentem z numerem ubezpieczenia społecznego, mieć stały dochód i dobrą historię kredytową.

W przypadku większości pożyczkodawców maksymalna kwota pożyczki wynosi od 35 000 do 50 000 USD. Ale niektórzy pożyczkodawcy mogą zatwierdzać pożyczki do 100 000 USD.

Nie możesz uzyskać tradycyjnej pożyczki na wyprodukowany dom? Spróbuj pożyczki osobistej.

Jakie są dzisiejsze stawki?

Dzisiejsze stawki są niskie, a to pomaga większej liczbie najemców zostać właścicielami domów. Wyprodukowane mieszkania to niedrogi pierwszy krok do wejścia na rynek mieszkaniowy.

Uzyskaj wycenę oprocentowania kredytu mieszkaniowego. Aby rozpocząć, nie jest wymagany numer ubezpieczenia społecznego, a wszystkie oferty zawierają dostęp do aktualnych wyników kredytowych.

* TheMortgageReports i / lub nasi partnerzy nie są obecnie w stanie obsługiwać następujących stanów – MA, NV

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy