Milenialsi twierdzą, że inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najlepszych sposobów budowania bogactwa, a ty tego nie robisz; na rozpoczęcie potrzebuję mnóstwo czasu lub pieniędzy

Milenialsi twierdzą, że inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najlepszych sposobów budowania bogactwa, a ty tego nie robisz; na rozpoczęcie potrzebuję mnóstwo czasu lub pieniędzy
Author:
16 października 2020
Category: Które Pomogą

Personal Finance Insider pisze o produktach, strategiach i wskazówkach, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące pieniędzy. Możemy otrzymać niewielką prowizję od naszych partnerów, takich jak American Express, ale nasze raporty i zalecenia są zawsze niezależne i obiektywne.

  • Badanie Bankrate wykazało, że nieruchomości to ulubiony sposób inwestowania w perspektywie długoterminowej pokolenia Milenialsów.
  • Kupno nieruchomości na wynajem i zarządzanie nią to dobry sposób na uzyskanie pasywnego dochodu, ale może to być ogromne zaangażowanie czasowe i finansowe.
  • Inwestowanie w publiczny lub prywatny fundusz inwestycyjny w nieruchomości (REIT) może zapewnić ekspozycję na rynek nieruchomości, dywersyfikację portfela inwestycyjnego i regularne dochody w postaci dywidend.
  • Odwiedź stronę główną Business Insider, aby uzyskać więcej artykułów.

Okazuje się, że milenialsi nie mają takiej obsesji na punkcie kryptowalut, jak myśleliśmy.

Według nowej ankiety przeprowadzonej przez Bankrate, ponad jedna trzecia millenialsów twierdzi, że nieruchomości to najlepszy sposób na inwestowanie pieniędzy, których nie będą potrzebować przez co najmniej 10 lat, więcej niż odsetek badanych millenialsów, którzy preferują akcje, konta oszczędnościowe i certyfikaty depozytów (CD), złota, obligacji i kryptowaluty.

Nieruchomości mogą być bardzo lukratywną inwestycją w każdym wieku, ale zwykle wymagają ogromnego zaangażowania czasu i dużej ilości gotówki – lub bardzo dobrego kredytu – aby rozpocząć. Dla zapracowanych millenialsów, którzy mają mniej gotówki do stracenia, łatwiejszym miejscem na rozpoczęcie może być fundusz inwestycyjny (REIT). REIT są dobrą opcją dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, ponieważ reprezentują zupełnie inną klasę aktywów niż akcje i obligacje.

REIT zapewni ekspozycję na rynek nieruchomości bez poświęcania czasu i kosztów zakupu nieruchomości w celu zarządzania lub naprawy i sprzedaży. Akcyjne REIT-y, najpopularniejszy rodzaj REIT-ów, pozwalają inwestorom na łączenie środków na finansowanie zakupu, rozwoju i zarządzania nieruchomościami komercyjnymi przynoszącymi dochód. Typowy REIT skupia się na określonym typie nieruchomości, takim jak kompleksy mieszkaniowe, szpitale, hotele czy centra handlowe.

Gdy REIT uzyskuje dochody z najmu swoich nieruchomości, co najmniej 90% tych dochodów jest zwracanych inwestorom w postaci dywidend, które są następnie opodatkowane jak zwykły dochód. W REIT możesz inwestować zarówno na rynku publicznym, jak i prywatnym.

Jeśli chcesz zachować płynność inwestycyjną, trzymaj się publicznych REIT-ów. Możesz kupować pojedyncze akcje lub inwestować w fundusz inwestycyjny lub fundusz ETF, który posiada REIT-y za pośrednictwem firmy maklerskiej, IRA lub 401 (k).

Oprócz kwartalnej lub miesięcznej kontroli dywidendy kolejną korzyścią z inwestowania w REIT jest możliwość długoterminowej aprecjacji. Jeśli rynek nieruchomości, w który inwestujesz, zyska na wartości, Twoje akcje też mogą – podobnie jak posiadanie akcji w spółce notowanej na giełdzie. W latach 1978-2016 amerykańskie akcje REIT notowane na giełdzie zwracały średnio 12,87% rocznie, a akcje 11,64%. Jednak, jak w przypadku każdej inwestycji, zwroty nie są gwarantowane.

Jeśli chcesz rozstać się ze swoimi pieniędzmi, aby potencjalnie osiągnąć większe zyski, rozważ inwestycję na prywatnym rynku nieruchomości za pośrednictwem internetowego brokera, takiego jak Fundrise.

Fundrise pomaga inwestować w projekty dotyczące nieruchomości w całych Stanach Zjednoczonych bez konieczności faktycznego zarządzania nimi. Inwestorzy mogą wybrać portfel do inwestowania w oparciu o swoje cele – dodatkowy dochód, zrównoważone inwestowanie lub długoterminowy wzrost – i co kwartał zarabiać na dywidendach. Fundrise twierdzi, że jej platforma jest najlepsza dla inwestorów, których horyzont czasowy wynosi co najmniej pięć lat.

Powiązane artykuły z How to Do Everything: Money:

Jak inwestować w nieruchomości, aby budować bogactwo długoterminowe

Jak zaoszczędzić pieniądze na dom

Co to jest prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Ile powinienem zainwestować?

Ujawnienie: Ten post został wysłany przez zespół Personal Finance Insider. Czasami zwracamy uwagę na produkty i usługi finansowe, które mogą pomóc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji za pomocą pieniędzy. Nie udzielamy porad inwestycyjnych ani nie zachęcamy do przyjęcia określonej strategii inwestycyjnej. To, co zdecydujesz zrobić ze swoimi pieniędzmi, zależy od Ciebie. Jeśli podejmiesz działania w oparciu o jedną z naszych rekomendacji, otrzymamy niewielką część przychodów od naszych partnerów handlowych. Nie ma to wpływu na to, czy przedstawiamy produkt lub usługę finansową. Działamy niezależnie od naszego zespołu sprzedaży reklam.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy