Kalkulator kwalifikujący do kredytu hipotecznego

Kalkulator kwalifikujący do kredytu hipotecznego
Author:
16 października 2020

Kiedy myślisz o zakupie domu, niektóre z ważnych pytań to: Na ile mnie stać? Czy stać mnie na interesujący mnie dom? Jakie będą spłaty kredytu hipotecznego, jeśli kupię ten dom? Ten kalkulator kwalifikujący do kredytu hipotecznego może udzielić odpowiedzi na wszystkie trzy pytania.

Co robi kalkulator kwalifikujący do kredytu hipotecznego?

Ten kalkulator kwalifikujący do kredytu hipotecznego zawiera wszystkie kluczowe informacje dotyczące rozważanego kredytu i pozwala określić dowolną z trzech rzeczy: 1) ile dochodu potrzebujesz, aby kwalifikować się do kredytu hipotecznego, lub 2) ile możesz pożyczyć lub 3) co Twoja łączna miesięczna rata dotyczy pożyczki.

Aby to zrobić, kalkulator bierze pod uwagę oprocentowanie kredytu hipotecznego, zaliczkę, długość kredytu, koszty zamknięcia, podatki od nieruchomości, ubezpieczenie domu, punkty, które chcesz zapłacić i nie tylko. Lub, jeśli nie chcesz wchodzić w tak szczegółowe informacje, możesz pominąć niektóre z nich, aby uzyskać odpowiednią kwotę kredytu, który rozważasz.

Możesz również wprowadzić informacje o swoich aktualnych długach, takich jak płatności za samochód, karty kredytowe i inne pożyczki, aby dowiedzieć się, jak wpływają one na to, na co Cię stać. Ten kalkulator kwalifikujący do kredytu hipotecznego zawiera również zestawienie miesięcznych rat kredytu hipotecznego, pokazuje, ile zapłacisz odsetek od kredytu hipotecznego każdego miesiąca i przez cały okres trwania kredytu, a także pomoże Ci określić, w jaki sposób możesz przeznaczyć gotówkę z góry ręka w kierunku kosztów zamknięcia.

Ponadto pozwala łatwo dostosować dowolne dane za pomocą przesuwanej skali, dzięki czemu łatwo jest zobaczyć, jak zmiana jednej lub więcej wpływa na wynik, dzięki czemu możesz określić, w jaki sposób zmniejszenie jednej rzeczy lub zwiększenie drugiej wpływa na ostateczny wynik wynik.

Ten kwalifikujący się kredyt hipoteczny podsumowuje również wszystkie informacje w szczegółowym raporcie, w tym tabelę amortyzacji, dla łatwego odniesienia.

Dla kogo jest ten kalkulator?

Ten kalkulator jest najbardziej przydatny, jeśli:

 • Czy nowy potencjalny właściciel domu musi znać Twoje ograniczenia budżetowe
 • Zdecydowałeś się na nowy dom, ale chcesz mieć pewność, że Cię na to stać
 • Szukasz planu i budżetu na przyszłość

Po wprowadzeniu informacji i uzyskaniu wyników możesz skorzystać z pola Uzyskaj BEZPŁATNĄ wycenę znajdującego się po prawej stronie, aby poprosić kredytodawców hipotecznych o spersonalizowane wyceny dostosowane do Ciebie. Daje to lepsze wyobrażenie o tym, jakiej stopy procentowej możesz się spodziewać, i pomoże ocenić Twoją zdolność do otrzymania kredytu hipotecznego.

Korzystanie z kalkulatora kredytu hipotecznego

Kalkulator kwalifikujący do kredytu hipotecznego został zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu i nie wymagał wyjaśnień. Wystarczy wypełnić różne pola żądanymi informacjami. Zacznij od wyboru, czy chcesz oprzeć obliczenia na swoim rocznym dochodzie, cenie zakupu domu, na który patrzysz, czy miesięcznej płatności, na którą Cię stać. Następnie przejrzyj stronę, wprowadzając inne informacje, a kalkulator obliczy dla Ciebie pozostałe dwie wartości i wyświetli je na szaro.

 • Wprowadź swój roczny dochód, a kalkulator kwalifikujący się do kredytu hipotecznego określi maksymalną cenę zakupu, na którą możesz sobie pozwolić, i związaną z nią miesięczną płatność.
 • Wprowadź cenę zakupu, a kalkulator wskaże Ci wymagany dochód i wymaganą miesięczną płatność. Lub,
 • Wprowadź miesięczną płatność, o której myślisz, a Kalkulator kwalifikujący się do kredytu hipotecznego wskaże Ci dochód potrzebny do zakwalifikowania się i cenę zakupu domu, którą pokryje.

Następnie przejdź w dół do pozostałej części strony, wprowadzając wymagane informacje. Twoje odpowiedzi zostaną wyświetlone na szaro u góry strony. Kliknij „Wyświetl raport”, aby uzyskać szczegółowe zestawienie i raport amortyzacji.

Przewodnik krok po kroku

Wciąż masz pytania? Oto przewodnik krok po kroku, który poprowadzi Cię przez to.

 1. Wybierz, czy chcesz obliczyć na podstawie swojego rocznego dochodu, czy też jeśli znasz idealną cenę lub miesięczną płatność, możesz je przeszukać.
 2. Wybierz okres kredytowania; czyli przez ile lat chciałbyś spłacać kredyt hipoteczny. Pamiętaj, że krótsze pożyczki oznaczają mniejsze odsetki przez cały okres ich obowiązywania, a zazwyczaj także niższą stopę procentową kredytu hipotecznego. Ale Twoje miesięczne raty będą wyższe niż w przypadku dłuższej pożyczki.
 3. Dodaj pozostałe szczegóły, takie jak oczekiwana stopa procentowa, płatności podatku od nieruchomości i składki ubezpieczeniowe właścicieli domów. Jeśli nie znasz żadnego z nich, pozostaw wartości domyślne, ponieważ są one oparte na średnich rynkowych.
 4. Wybierz odpowiedni przycisk, aby uzyskać zestawienie kosztów w ujęciu rocznym lub miesięcznym. Będzie to odzwierciedlone w tabeli amortyzacji podczas przeglądania raportu.
 5. Kontynuuj zaliczkę i koszty zamknięcia. Nie oznacza to, że Kalkulator Kwalifikacji Kredytu Hipotecznego zakłada, że ​​cała Twoja gotówka w kasie, która nie zostanie przeznaczona na koszty zamknięcia, zostanie wykorzystana na zaliczkę, chyba że zaznaczysz pole, aby ograniczyć zaliczkę do nie więcej niż 20% ceny zakupu.
 6. Wprowadź miesięczne płatności za wszelkie pożyczki samochodowe, karty kredytowe i inne spłaty pożyczek.
 7. Kliknij zielony przycisk Oblicz, aby wrócić do górnej części narzędzia, które będzie teraz wyświetlać szacunkową wartość domu, który możesz kupić. Kliknij opcję Wyświetl raport, aby uzyskać prosty wykres i wyjaśnienie, w jaki sposób kalkulator doszedł do tego wniosku.
 8. Niezależnie od uzyskanego wyniku kliknij Uzyskaj BEZPŁATNĄ wycenę, aby dokładniej zbadać dostępne opcje.

Nie jestem pewien, jakie będzie moje oprocentowanie, co mam zrobić?

Na szczęście nie musisz mieć na uwadze konkretnego oprocentowania kredytu hipotecznego, aby skorzystać z Kalkulatora kwalifikującego do kredytu hipotecznego. Możesz wybrać przybliżoną stawkę, wprowadzić pozostałe informacje, a następnie użyć narzędzia do przesuwania, aby zobaczyć, jak wyższa lub niższa stawka wpłynie na Twoje wyniki. Obejmuje to zmianę tabeli amortyzacji i odsetek płaconych przez cały okres pożyczki. Możesz również dostosować inne wartości, aby zobaczyć, jaki efekt miałby inny rysunek.

Nie wiem, co wpisać, jeśli chodzi o podatek od nieruchomości lub ubezpieczenie domu.

Możesz pozostawić te i większość innych pól puste, jeśli nie wiesz, jakie mogą być te koszty, a Kalkulator Kwalifikacji Kredytu hipotecznego wygeneruje odpowiedź bez nich. To samo dotyczy danych wejściowych w ramach Zaliczka i Koszty zamknięcia oraz Całkowite miesięczne spłaty zadłużenia. Twoje wyniki będą jednak dokładniejsze i bardziej przydatne, jeśli możesz podać te liczby.

Kalkulator kwalifikujący do kredytu hipotecznego mówi, że nie stać mnie na wymarzony dom, co mogę zrobić?

To może być rozczarowujące, gdy dowiesz się, że dom, w który postawiłeś swoje serce, jest poza zasięgiem finansowym, ale nie trać nadziei! Możliwe, że możesz osiągnąć swój cel, dostosowując niektóre z innych ograniczeń. Być może możesz zaoszczędzić trochę dłużej, aby zgromadzić większą zaliczkę lub poczekać, aż Twoja karta kredytowa i pożyczki zostaną spłacone.

Te niewielkie, ale znaczące zmiany mogą mieć ogromne znaczenie i umożliwić Ci uzyskanie wymaganego kredytu hipotecznego. Jeśli zaliczka powoduje problem, możesz rozważyć pożyczkę FHA, która oferuje konkurencyjne stawki, a jednocześnie wymaga tylko 3,5% obniżki, nawet dla pożyczkobiorców z niedoskonałym kredytem.

Wynik pokazuje, że stać mnie na nowy dom, co dalej?

Przede wszystkim gratulacje! Jesteś teraz o krok bliżej posiadania domu, którego pragniesz. Następnym krokiem jest skontaktowanie się z naszym zespołem najlepszych pożyczkodawców hipotecznych i rozpoczęcie zapewniania sobie idealnej oferty.

Kliknij Uzyskaj BEZPŁATNĄ wycenę, odpowiedz na kilka prostych pytań o sobie i pożyczce, której szukasz, aby uzyskać spersonalizowane stawki od pożyczkodawców prowadzących działalność gospodarczą w Twojej okolicy. Ta usługa jest całkowicie BEZPŁATNA i ułatwia porównywanie najlepszych ofert pożyczki mieszkaniowej. Zrób kolejny krok już dziś – prościej nie może być!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy