Jak odzyskać czyjeś imię ze wspólnego kredytu samochodowego

Jak odzyskać czyjeś imię ze wspólnego kredytu samochodowego
Author:
16 października 2020
  • 21 kwietnia 2019
  • | Megan FoukesCosigner

Wspólna pożyczka na samochód ma miejsce, gdy pierwotny pożyczkobiorca dzieli pożyczkę na samochód z współpożyczkobiorcą lub współkredytobiorcą. Być może potrzebujesz współpożyczki lub współkredytobiorcy, aby uzyskać zgodę, ale sytuacja się zmienia i możesz już nie potrzebować ani nie chcieć, aby ich nazwisko widniało na pożyczce. Jeśli chcesz usunąć czyjeś nazwisko ze wspólnej pożyczki na samochód, musisz sam refinansować pożyczkę.

Usunięcie Cosignera z kredytu samochodowego

Cosigner to ktoś, kto pozwala Ci „pożyczyć” dobry kredyt, abyś uzyskał zgodę na finansowanie. Mimo że ich nazwisko widnieje na pożyczce, cosigners nie dzielą praw własności do pojazdu, ale są odpowiedzialni za opłacenie go w przypadku braku płatności lub niewywiązania się z płatności. Niezależnie od powodu posiadania cosignera w pierwszej kolejności, musisz refinansować kredyt samochodowy, jeśli chcesz go usunąć.

Cosigners nie może samodzielnie zaciągnąć kredytu. Aby usunąć cosignera z kredytu samochodowego, musisz upewnić się, że minęło trochę czasu, a twoja zdolność kredytowa poprawiła się, abyś mógł kwalifikować się do refinansowania pożyczki.

Budowanie kredytu wymaga czasu, a większość pożyczkodawców lubi widzieć, że od zaciągnięcia pierwotnego kredytu samochodowego minęło około dwóch lub trzech lat. Aby refinansować, musisz samodzielnie zakwalifikować się do kredytu samochodowego i spełnić wymogi kredytodawcy dotyczące refinansowania dotyczące Twojej zdolności kredytowej, dochodu, pożyczki i pojazdu.

Nie potrzebujesz cosignera przy sobie do refinansowania, ale powinieneś dać im znać, że planujesz wycofać ich z kredytu, aby nie byli zdezorientowani, gdy zobaczą zamknięty kredyt samochodowy wymieniony w ich raportach kredytowych.

Usunięcie współkredytobiorcy z kredytu samochodowego

Współkredytobiorcą jest zazwyczaj małżonek i współwłaściciel pojazdu wraz z pierwotnym pożyczkobiorcą. W przeciwieństwie do współpożyczkobiorcy, na tytule widnieje nazwisko współkredytobiorcy, który ma równe prawa do samochodu. Możesz również łączyć dochody ze współkredytobiorcą, co oznacza, że ​​ich usunięcie nie jest tak łatwe, jak zwykłe refinansowanie.

W przypadku, gdy Ty i Twój współkredytobiorca nie chcecie już dzielić pojazdu i planujecie być jedynym właścicielem, musisz refinansować, aby usunąć współkredytobiorcę z pożyczki. Upewnij się, że jesteś w stanie samodzielnie kwalifikować się do kredytu samochodowego i możesz samodzielnie spełnić wymagania pożyczkodawcy dotyczące dochodów.

Gdy samochód będzie wystawiony wyłącznie na Twoje nazwisko, Ty i współkredytobiorca musicie również udać się do lokalnego DMV lub Sekretarza Stanu, aby podpisać tytuł. Po tym, jak to powiedziane i zrobione, możesz ubiegać się o nowy tytuł i rejestrację, podając tylko swoje imię i nazwisko.

Podsumowanie

Jeśli w tej chwili nie kwalifikujesz się do samodzielnego finansowania samochodu, ale chcesz usunąć współpożyczkę lub współkredytobiorcę ze swojego wspólnego kredytu samochodowego, najlepiej zaczekać.

Z drugiej strony, jeśli chcesz uzyskać złą pożyczkę na auto, możemy pomóc Ci znaleźć salon, z którym możesz pracować, niezależnie od tego, czy masz współkredytobiorcę czy współkredytobiorcę.

W Auto Credit Express pomagamy konsumentom znaleźć finansowanie od ponad 20 lat, łącząc ich z lokalnymi dealerami, którzy wiedzą, jak radzić sobie ze złymi kredytami. Aby rozpocząć, już dziś wypełnij nasz formularz wniosku o pożyczkę samochodową!

  • Ćwierkać

Uzyskaj bezpłatną zdolność kredytową już teraz i uzyskaj kopię swojego najnowszego raportu kredytowego!

Chroń swój pojazd, a możesz zaoszczędzić tysiące na naprawach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy