Anulowanie transakcji PayPal

Anulowanie transakcji PayPal
Author:
16 października 2020
Category: Inny Sposób

Ostatnia aktualizacja: 2 stycznia 2020 r. Autorstwa Chanel Stone

Jeśli wysłałeś płatność ze swojego konta PayPal, na przykład na zły adres lub na złą kwotę, możesz się zastanawiać, jak możesz natychmiast anulować transakcję. Chociaż nie wszystkie transakcje można anulować po ich przesłaniu, w wielu okolicznościach istnieje możliwość anulowania transakcji PayPal. W tym samouczku wyjaśnimy, jak można anulować nieodebrane transakcje PayPal.

Jeśli wysłana płatność nie została „odebrana”; Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku, gdy wiadomość e-mail PayPal, na którą wysłałeś pieniądze, w rzeczywistości nie istnieje, możesz mieć możliwość anulowania płatności i zwrotu pieniędzy bez żadnych dodatkowych opłat. Z drugiej strony, jeśli właściciel konta nie potwierdził swojego adresu e-mail PayPal, możesz również mieć możliwość anulowania wysłanej płatności. Niestety, jeśli płatność została odebrana, jedynym sposobem na odzyskanie środków jest skontaktowanie się z właścicielem konta i zażądanie zwrotu pieniędzy.

Zakończonej transakcji PayPal nie można anulować. Jedyną sytuacją, w której można anulować płatność, jest oznaczenie jej jako „Oczekująca” lub „Nieodebrana”.

Jak mogę sprawdzić, czy zażądano płatności PayPal?

Jeśli uważasz, że wysłałeś środki na niewłaściwy adres e-mail PayPal, trzymaj kciuki i miej nadzieję, że nikt inny obecnie nie posiada tego konta PayPal. Możesz stwierdzić, czy płatność została potwierdzona, czy nie, ponieważ wszystkie niepotwierdzone płatności będą miały opcję „Anuluj” w kolumnie akcji danej transakcji.

Jak mogę anulować cykliczną płatność za subskrypcję?

W przeciwieństwie do płatności jednorazowych, możesz anulować subskrypcję ze swojego konta PayPal, aby zapobiec dalszym wypłatom. Na przykład możesz zarejestrować się w witrynie członkostwa, a następnie zdecydować, że nie zyskujesz wartości za pieniądze. W takim przypadku możesz wskoczyć na swoje konto PayPal i anulować subskrypcję strony internetowej. Anulowanie subskrypcji może wydawać się dobrym pomysłem, ale upewnij się, że jesteś gotów zrezygnować z dostępu do treści subskrypcji lub członkostwa, ponieważ wiele witryn internetowych zakończy dostęp po anulowaniu subskrypcji PayPal.

Jeśli zastanawiasz się, jak anulować subskrypcję z konta PayPal, zapoznaj się z naszym samouczkiem wideo, aby uzyskać dalsze instrukcje.

Nie mogę anulować transakcji PayPal. Jak mogę odzyskać pieniądze?

Jeśli transakcja została zakończona, musisz wysłać e-mail do właściciela konta i poprosić o zwrot pieniędzy. To, czy zwrócą pieniądze, czy nie, zależy wyłącznie od nich. Jeśli nie zwróci pieniędzy, wniesienie sporu w systemie PayPal może być opcją, chociaż ponownie, jeśli PayPal podejmie decyzję na korzyść posiadaczy konta, środki nie zostaną Ci zwrócone.

Możesz również skorzystać z narzędzia „ Poproś o pieniądze ”, aby uprzejmie poprosić o zwrot pieniędzy na Twoje konto. W ten sposób PayPal może w razie potrzeby zobaczyć wszystkie interakcje między dwiema stronami.

Anulowanie jednorazowej (nieodebranej) płatności PayPal

Samouczek wideo: Anulowanie transakcji PayPal

Pisemny samouczek: Anulowanie transakcji PayPal

Jeśli uważasz, że środki są „nieodebrane”, co oznacza, że ​​właściciel konta nie zweryfikował swojego konta lub konto nie istnieje, możesz wykonać następujące czynności, aby anulować płatność i zwrócić środki na konto PayPal.

  1. Zaloguj się na swoje konto „ PayPal ” i kliknij menu „ Działania ”.
  2. Powinieneś zobaczyć listę wszystkich transakcji, które miały miejsce ostatnio. Będziesz musiał zlokalizować transakcję, którą chcesz anulować, za pomocą poczty elektronicznej, nazwiska lub w inny sposób.
  3. Po znalezieniu nieodebranej lub oczekującej transakcji, którą chcesz anulować, w kolumnie „ Działania ”, jeśli transakcję można anulować, zobaczysz przycisk „ Anuluj ”. Jeśli nie widzisz opcji anulowania transakcji, oznacza to, że transakcja została zakończona i będziesz musiał zażądać zwrotu pieniędzy od posiadacza rachunku.
  4. Aby kontynuować anulowanie nieodebranej transakcji, po prostu kliknij przycisk „ Anuluj ”.
  5. Poprosi Cię o potwierdzenie anulowania transakcji przed kontynuowaniem. Na tym etapie możesz również wybrać opcję „ Nie anuluj ”. Aby anulować płatność, kliknij „ Anuluj płatność ”, aby kontynuować.
  6. Jeśli „ Anulowanie ” powiodło się, w następnym kroku zostaniesz powiadomiony, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

Co się dzieje po anulowaniu transakcji PayPal?

Po pomyślnym anulowaniu transakcji PayPal środki pojawią się z powrotem na koncie PayPal, niezależnie od tego, czy pierwotna płatność została zapłacona za pośrednictwem środków bankowych, czy też środków PayPal. Środki powinny zostać zwrócone natychmiast, jeśli nie w ciągu 4 dni.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy